Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

PRZEDSTAWICIELE POWIATU RACIBORSKIEGO Z WIZYTĄ U PRZYSZŁEGO PARTNERA

2023-06-16, Piątek

Po dwóch intensywnych dniach pobytu w powiecie nakielskim, reprezentacja Powiatu Raciborskiego wróciła z bagażem nowych doświadczeń i pomysłów, a także z dodatkową energią i mobilizacją do kolejnej krajowej współpracy, która już wkrótce przybierze oficjalny charakter.

We wtorek 13 czerwca Zarząd Powiatu Raciborskiego udał się z wizytą do Powiatu Nakielskiego, z którym w październiku bieżącego roku Powiat Raciborski podpisze Umowę Partnerską.

Powiatowa delegacja zwiedziła nie tylko ulice stolicy Powiatu czyli Nakła nad Notecią, ale również znajdujące się tam I Liceum Ogólnokształcące, Starostwo Powiatowe i wieżę widokową w Parku Jana III Sobieskiego. Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wraz ze swoimi współpracownikami poznali również bliżej m.in. Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku oraz Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie, a także Przystań Powiat Nakielski.

Najważniejeszym celem podróży było natomiast określenie obszarów współpracy obu Powiatów i w tej kwestii przedstawiciele Raciborskiego i Nakielskiego omówili już pierwsze wspólne pomysły. Wymiana młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z naciskiem na potencjał turystyczny rzek Noteci i Odry (np. spływy kajakowe) oraz tras rowerowych przy aktywnym zaangażowaniu Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu, organizacja zawodów wędkarskich z udziałem wspólnego partnera – niemieckiego powiatu Elbe-Elster czy kooperacja Straży Pożarnych to tylko część z pierwszych planowanych działań.