Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Pierwsza partia sprzętu dla Pogotowia Szpitala Rejonowego w Raciborzu...

2007-09-14, Piątek

W ramach darów Pogotowie otrzymało 2 sztuki noszy zbierakowych służących do podnoszenia ofiar wypadków i umieszczania ich na noszach transportowych. Przenośnik taśmowo-rolkowy do przekładania chorych z noszy na stół zabiegowy, ampularium, maski krtaniowe, torby i plecak na lekarstwa i opatrunki oraz dwa fantomy. Fantom torsu osoby dorosłej i głowy 8-letniego dziecka. Fantomy posłużą do nauki intubowania i prowadzenia sztucznego oddychania.

Pogotowie1

Łączna wartość przekazanego sprzętu wynosi 18 878 zł. W chwili obecnej Fundacja oczekuje na dalsze pozycje sprzętu zamówionego dla Pogotowia.

Przypomnijmy, 1065 osób wsparło działalność Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazując 1 proc. należnego fiskusowi podatku za 2006 rok. Łączna kwota wpłat z tego tytułu wyniosła 68 tys. 458 zł. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza to, że każdy może ją wesprzeć przekazując 1 proc. podatku, a także dokonując darowizny na jej rzecz.