Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Pierwszy konwent starostów województwa odbył się w Rudach

2011-02-10, Czwartek

Wczoraj w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach odbył się pierwszy, po wyborach, konwent starostów powiatów ziemskich województwa śląskiego. Pierwszym punktem obrad był wybór prezydium. Ponownie przewodniczącym konwentu został Starosta Bielski Andrzej Płonka. W spotkaniu uczestniczyło piętnastu starostów z terenu naszego województwa.

W trakcie spotkania poruszono m.in. kwestie:

- zmian w systemie państwowego ratownictwa medycznego;
Od 1 lipca zamiast 13 rejonów operacyjnych w województwie śląskim ma być 6 i tylu samo dysponentów ratownictwa medycznego (dotychczas było ich 22). Planowana jest też zmiana miejsc stacjonowania zespołów.

- zwrotów opłaty z tytułu nadpłaty za wydanie karty pojazdu;

- finansowania przez samorząd powiatowy zadań rządowych z m.in. z zakresu geodezji, kartografii oraz nadzoru budowlanego;

- zmniejszonych do 30% dotychczasowych środków, funduszy dla powiatowych urzędów pracy.