Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Polsko-niemieckie warsztaty tańca ludowego...

2007-04-16, Poniedziałek

W czasie trzydniowych warsztatów, które odbywały się w Domu Spotkań DFK w Bieńkowicach, młodzież pod okiem Ulricha Musiola z Powiatu Märkischer, choreograf "Tworkauer Eiche" Gabrieli Materzok oraz organizacyjnej pomocy Anny Czarnoty (opiekun "Tworkauer Eiche"), opracowywała układy taneczne. Młodzi tancerze ćwiczyli tańce ludowe - śląskie, niemieckie i austriackie.

Podsumowaniem niezwykle intensywnych warsztatów był wspólny występ zespołów w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu 13 kwietnia br. Była to również okazja do wymiany doświadczeń tanecznych z działającymi przy MDK kołami tańca nowoczesnego i break dance. W spotkaniu uczestniczył Starosta Raciborski Adam Hajduk, który podkreślił ważną rolę zagranicznej wymiany kulturalnej z partnerami Powiatu Raciborskiego:
- We wspólnej Europie niezwykle istotne jest zachowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego. Takie warsztaty są wspaniałą okazją nie tylko do wymiany doświadczeń, ale też do wzajemnego poznania bogatej kultury współpracujących ze sobą regionów - powiedział Starosta Adam Hajduk.