Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ponad 1 tys. osób odwiedziło stoisko Ziemi Raciborskiej na Międzynarodowych Targach Turystycznych "Silesia Tour Glob 2007"...

2007-04-02, Poniedziałek

Ziemia Raciborska przedstawiła swoją bogatą ofertę turystyczną pod hasłem "Zielona Oaza Kultur". Hasło promocyjne z jednej strony odzwierciedla piękne tereny leśne powiatu raciborskiego, a z drugiej strony wskazuje na bogatą historię regionu, którą kształtowały wpływy różnych kultur.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających targi cieszyły się oferty pobytów weekendowych na Ziemi Raciborskiej, połączone z aktywną turystyką rowerową i kulturową. Starsi wiekiem zwiedzający zainteresowani byli również możliwościami spędzenia krótkiego urlopu w naszym regionie.

Zwiedzający interesowali się głównie spędzeniem weekendu na Ziemi Raciborskiej...Przez 3 dni targowe (tj. od 30 marca do 1 kwietnia br.), pracownicy Referatu Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego w Raciborzu, którzy obsługiwali stoisko Ziemi Raciborskiej, rozdali ponad 5 tys. różnego typu folderów, map i ulotek. W sumie stoisko odwiedziło ponad 1 tys. osób. Wśród nich znaleźli się touroperatorzy, przewodnicy turystyczni, studenci turystyki, a przede wszystkim mieszkańcy aglomeracji śląskiej.

Zespół Spore zainteresowanie wzbudziły również prezentacje zespołów artystycznych Ziemi Raciborskiej, w pierwszym dniu targów (30 marca 2007 r.) w ramach imprez towarzyszących. Zespół folklorystyczny "Tworkauer Eiche" z DFK pod kier. Anny Czarnoty zaprezentował tańce niemieckie i austriackie, jak również śląskie. Z kolei zespół taneczny "Uśmiech" z GZOKSiT w Tworkowie pod kier. Ilony Świerczek przedstawił program tańców nowoczesnych, a zainteresowanie wzbudziły także występy mażoretek. Zespół wokalny "Miraż" z MDK w Raciborzu pod kier. Elżbiety Biskup wykonał program biesiadny oraz ekologiczny, promując jednocześnie Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej, którego VI edycja będzie miała miejsce w dniach od 31 maja do 3 czerwca br. w Raciborzu. Ponadto przez trzy dni targów w "Spodku" artyści-malarze z gminy Krzyżanowice (Barbara Kasza i Bernard Adamczyk) prezentowali swoje prace.

Zespół wokalny

Artyści-malarze (od lewej): Barbara Kasza i Bernard Adamczyk

Konferencja prasowa ŚOTRównież w pierwszym dniu targów (30 marca 2007 r.) o godz. 15.30 odbyła się konferencja prasowa Śląskiej Organizacji Turystycznej, z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego Mariana Ormańca. Podczas konferencji dyr. ŚOT Agnieszka Sikorska zaprezentowała produkty turystyczne śląskich miast i powiatów. Pod hasłem "Zielona Oaza Kultur" zaprezentowane zostały również walory Ziemi Raciborskiej.

Konferencja prasowa ŚOT: (na pierwszym planie) marszałek M. Ormaniec, (w tle) dyr. ŚOT A. Sikorska

Międzynarodowe Targi Turystyczne "Silesia Tour Glob 2007" to jedna z ważniejszych imprez turystycznych w Polsce. Zlokalizowana w samym sercu Śląska, skupia turystyczne oferty wystawców z całego świata i jest wspaniałą okazją do nawiązania licznych kontaktów pomiędzy Polską a zagranicą. Gwarancją sukcesu dla firm uczestniczących w tej imprezie jest potencjał nabywczy, jaki niesie ze sobą liczba 6 milionów mieszkańców Aglomeracji Śląska oraz sama lokalizacja targów w najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym budynku na południu Polski, jakim jest "Spodek" w Katowicach. W targach uczestniczyły regiony, ośrodki informacji turystycznej, jak też biura podróży, gestorzy bazy noclegowej, sklepy sportowe i turystyczne, przewoźnicy, firmy ubezpieczeniowe oraz wydawnictwa.