Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ponad 500 tys. złotych na PSIAK’a

2009-05-28, Czwartek

W dniu dzisiejszym Urząd Marszałkowski w Katowicach opublikował listę projektów, które zostały wybrane do dofinansowania w ramach Działania 4.2 Systemy informacji kulturalnej Priorytet IV Kultura Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Powiatu Raciborskiego pt. "Powiatowy System Informacji o Atrakcjach Kulturowych na Ziemi Raciborskiej" znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Celem projektu jest stworzenie jednolitego systemu oznakowania obiektów atrakcyjnych kulturowo poprzez wykonanie tablic zbiorczych i informacyjnych (w czterech językach) oraz tablic kierunkowych w ruchu drogowym i pieszym oraz ich usytuowanie w terenie. Dodatkowo w ramach promocji projektu przewiduje się wykonanie folderów (w czterech językach).

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z następującymi gminami: Gmina Kornowac, Gmina Krzyżanowice, Gmina Kuźnia Raciborska, Gmina Nędza, Gmina Pietrowice Wielkie, Gmina Rudnik, Gmina Racibórz, Gmina Krzanowice.

Całkowita wartość projektu wynosi 599 977 zł, a kwota przyznanego dofinansowania to 509 980,45 zł.