Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju regionu...

2007-03-19, Poniedziałek

Porozumienie jest efektem pracy zespołu roboczego, którego zadaniem było wypracowanie kierunków współpracy pomiędzy Powiatem Raciborskim, Miastem Racibórz i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, a dotyczącej rozwoju regionu.

"Miasto Racibórz, Powiat Raciborski i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, dostrzegając pilną potrzebę koordynacji i programowania swych działań w sferze polityki inwestycyjnej, dydaktycznej oraz społecznej poprzez Rozwój Gospodarczy Ziemi Raciborskiej jako prężnego ośrodka szkolnictwa wyższego zdolnego do absorpcji środków pomocowych zwiększających potencjał inwestycyjny regionu, postanawiają podpisać niniejsze Porozumienie" - tak brzmi preambuła porozumienia.
Liderem porozumienia jest Miasto Racibórz, a partnerami - Powiat Raciborski i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu.

Sygnatariusze porozumienia

Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się 19 marca br. w Urzędzie Miasta Racibórz. Sygnatariuszami porozumienia byli: ze strony Miasta Racibórz - Prezydent Mirosław Lenk, ze strony Powiatu Raciborskiego - Starosta Raciborski Adam Hajduk i Wicestarosta Andrzej Chroboczek, zaś ze strony PWSZ w Raciborzu - Rektor Joachim Raczek i Prorektor Jerzy Pośpiech.