Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Porozumienie subregionalne podpisane...

2007-04-30, Poniedziałek

Z terenu powiatu raciborskiego zgłoszonych zostało 7 projektów wybranych do realizacji w ramach Programu Rozwoju Subregionu Zachodniego:
1) Powiatowe Centrum Wystawienniczo-Targowe w Pietrowicach Wielkich;
2) Modernizacja Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu;
3) Budowa oczyszczalni ścieków w gminie Kuźnia Raciborska;
4) Budowa kanalizacji w gminie Krzanowice;
5)Rozbudowa systemu gospodarki odpadami w powiecie raciborskim wraz z budową stacji kruszenia i sortowania odpadów budowlanych w Raciborzu i kompostownią odpadów
w gminie Krzanowice;
6)Termomodernizacja obiektów publicznych w gminie Kornowac;
7) Rewitalizacja Centrum Dziedzictwa Kulturowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Łączna kwota, która przypadła Powiatowi Raciborskiemu to ponad 13 mln Euro.

Ponadto z terenu powiatu raciborskiego zgłoszono 3 projekty rezerwowe, które będą mogły być skierowane do realizacji w przypadku problemów z przygotowaniem projektów z listy podstawowej. Na liście rezerwowej znalazły się następujące propozycje projektów:
1) Rewitalizacja infrastruktury w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu;
2) Rozbudowa hali widowiskowo-sportowej przy ul. Łąkowej w Raciborzu;
3) Kompleksowa realizacja ścieżki rowerowej na trasie Racibórz-Rudy.

Podpisanie porozumienia subregionalnego przez miasta i gminy Związku Subregionu Zachodniego zakończyło I etap prac przygotowawczych nad Programem Rozwoju Subregionu. Do końca września 2007 r. wnioskujące podmioty mają czas na przygotowanie szczegółowej dokumentacji projektów.