Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiat Raciborski na Śląskich Smakach w Pszczynie - Brązowy Durszlak pojechał do Owsiszcz

2009-06-08, Poniedziałek

7 czerwca (niedziela) w Pszczynie odbył się już IV Festiwal Śląskie Smaki. Jak co roku impreza zgromadziła miłośników śląskiej kuchni, którzy przy rytmach śląskiej biesiady obserwowali zmagania kucharzy amatorów i profesjonalistów. A wszystko to w pięknej scenerii pszczyńskiego parku zamkowego. Brązowy Durszlak w kategorii kucharzy amatorów zdobyła drużyna KGW Owsiszcze (Gmina Krzyżanowice).

Przypomnijmy, wśród uczestników kulinarnej zabawy nie zabrakło reprezentacji z powiatu raciborskiego. W kategorii drużyn amatorskich zaprezentowały się jeszcze dwa zespoły Raciborszczyzny (KGW Tworków oraz Kobiety Aktywne Gminy Nędza) a w szranki z profesjonalistami stanęli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu. W części promocyjnej Festiwalu udział wziął również Powiat Raciborski, gospodarz poprzedniej edycji festiwalu, ze swoim stoiskiem wystawienniczym Zielona Oaza Kultur.

Tegorocznymi gwiazdami organizowanego przez Śląską Organizację Turystyczną rodzinnego festynu byli m. im. Samokhin Band, kabaret Masztalscy i tradycyjnie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".