Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiat Raciborski na Śląskich Smakach w Pszczynie

2009-06-05, Piątek

7 czerwca Śląska Organizacja Turystyczna organizuje już IV edycję Festiwalu Śląskie Smaki. Jak co roku impreza będzie rywalizacją kucharzy w rytmach śląskiej biesiady, kabaretowych skeczy, tańców oraz pokazu w wykonaniu gwiazdy wieczoru. A wszystko to w pięknej scenerii pszczyńskiego parku zamkowego. Smaczna zabawa jest gwarantowana! Znamy już drużyny amatorów i profesjonalistów, które wezmą udział w konkursie kulinarnym. Wśród nich nie zabraknie mocnej reprezentacji z powiatu raciborskiego. W kategorii drużyn amatorskich zaprezentują się trzy zespoły Raciborszczyzny (KGW Owsiszcze, KGW Tworków oraz Kobiety Aktywne Gminy Nędza) a w szranki z profesjonalistami staną uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu. W części promocyjnej Festiwalu udział weźmie również Powiat Raciborski, gospodarz poprzedniej edycji festiwalu, ze swoim stoiskiem Zielona Oaza Kultur.

Tegorocznymi gwiazdami organizowanego przez Śląską Organizację Turystyczną rodzinnego festynu będą m. im. Samokhin Band, kabaret Masztalscy i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Oficjalne otwarcie imprezy o godz. 13.00, Pszczyna, 7 czerwca 2009 r. - zapraszamy na Festiwal Śląskie Smaki®!

Program imprezy:

12:00 - Występy regionalnych zespołów folklorystycznych
13:00 - Rozpoczęcie IV Festiwalu "Śląskie Smaki"
13:30 - Koncert zespołu Big Band
14:30 - Masztalscy
15:30 - Koncert zespołu Samokhin Band
16:45 - Koncert zespołu STREFA
17:30 - Ogłoszenie wyników konkursu i prezentacja laureatów - wręczenie nagród
18:30 - Występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
19:30 - Zakończenie imprezy

W trakcie imprezy od godziny 13.00 konkurs kulinarny, prezentacja produktów tradycyjnych, stoiska promocyjne i rękodzielnicze.