Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

2023-06-12, Poniedziałek
Dziś w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie dofinansowań do realizacji zadań drogowych wykorzystywanych jako dojazd do gruntów rolnych. Powiat Raciborski reprezentował Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Powiat Raciborski przystępuje do realizacji inwestycji drogowych w gminie Rudnik. Zadanie w gminie Rudnik w sołectwie Strzybnik dotyczy odcinka drogi powiatowej nr 3523S. Kosztami wkładu własnego po połowie Powiat Raciborski dzieli się z gminą Rudnik.

Od wielu lat Powiat Raciborski korzysta z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, gdzie sporo dróg zostało już wyremontowanych. Drogi te bardzo często są wykorzystywane przez rowerzystów i rolników.