Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiat Raciborski uzyskał dofinansowanie na realizację "Programu Stypendialnego dla uczniów i studentów"...

2006-09-14, Czwartek

ZPORR - UE - EFS

Po raz kolejny Powiat Raciborski realizować program unijnych stypendiów, w ramach działania 2.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialny" Zintegrowanego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (ZPORR). Projekt będzie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i środków własnych powiatu.

Stypendia dla uczniów dotyczą całego roku szkolnego 2006/2007. Przyznana ogólna kwota dofinansowania wyniesie 498 tys. 300 zł, co pozwoli na wypłatę stypendiów dla 290 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie raciborskim, ale zamieszkałych na obszarach wiejskich. Przez okres 10 miesięcy (od września 2006 r. do czerwca 2007 r.) każdy uczeń zakwalifikowany do "Programu Stypendialnego" otrzyma stypendium w wysokości: 185 zł miesięcznie (z dochodem do 316,00 zł) i do 145 zł miesięcznie (z dochodem od 316,01 zł do 504,00 zł lub do 583,00 zł - w przypadku osoby niepełnosprawnej w rodzinie).

Stypendia dla studentów dotyczą semestru zimowego roku akademickiego 2006/2007. Przyznana ogólna kwota dofinansowania w tym przypadku wyniesie 147 tys. 961 zł. Przez okres 5 miesięcy (od października 2006 r. do lutego 2007 r.). każdy student zakwalifikowany do "Programu Stypendialnego" otrzyma stypendium; ostateczna liczba stypendystów i kwoty stypendium znane będą po ostatecznej decyzji Zarządu Województwa Śląskiego w tej sprawie.

Przypomnijmy. Wnioski o stypendia unijne przyjmowane były w Starostwie Powiatowym w Raciborzu w lipcu br., dodatkowy nabór odbył się ponadto w pierwszym tygodniu września br. Na podstawie złożonych wniosków, powołana decyzją Starosty Raciborskiego, komisja ogłosi listę osób zakwalifikowanych do "Programu Stypendialnego" (uczniów i studentów). Lista ta ogłoszona zostanie w październiku br.