Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiat raciborski reprezentowany na "Radlińskich Betlejkach"...

2007-01-11, Czwartek

VII Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" odbył się w dniach 8 i 9 stycznia br. w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu. Jury pod przewodnictwem Jerzego Dębiny (członkowie: Grażyna Tabor i Bernadeta Chłapek) postanowiło nagrodzić pięć zespołów teatralnych:
- z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kobyli - za spektakl oparty na motywach "Małego Księcia";
- z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu - za spektakl "Betlejemskie gwiazdki";
- z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojnowicach - za widowisko "Kolędnicy";
- z Domu Pomocy Społecznej Św. Notburgi w Raciborzu - za spektakl "Historia przyjaźni Boga i człowieka";
- ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu - za spektakl "Idźcie na cały świat".

Jednocześnie nagrodzone zespoły reprezentują powiat raciborski podczas Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejki" w Radlinie. Zespoły występują na przeglądzie 11 stycznia br.

Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" jest etapem powiatowym "Radlińskich Betlejek". Wszystkich laureatów przeglądu "Pójdźmy do Betlejem" poznamy 17 stycznia br., kiedy to odbędzie się koncert galowy. Koncert rozpocznie się o godz. 11.00 w DK "Strzecha" w Raciborzu.

Organizatorami VII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" są Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.