Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2008/2009

2008-09-01, Poniedziałek

Po wakacyjnej przerwie w szkołach zabrzmi znowu dzwonek. Tradycyjnie już w wybranej szkole ponadgimnazjalnej, dla której organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, odbywa się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego. Nowy rok szkolny 2008/2009 zainaugurowany zostanie uroczyście w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, a w uroczystości udział wezmą Starosta Raciborski Adam Hajduk i Wicestarosta Andrzej Chroboczek.

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2008/2009 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu rozpocznie się w samo południe. Podczas uroczystości, za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe, nagrodzeni zostaną uczniowie, a nauczyciele mianowani złożą uroczyście ślubowanie i odbiorą akty mianowania. Inaugurację zakończy program artystyczny.

W roku szkolnym 2008/2009 w szkołach, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym, kształcić się będzie ponad 6 820 uczniów, w tym w klasach pierwszych naukę rozpocznie 1.487 uczniów w 49 oddziałach. Do pierwszych klas zostało przyjętych 287 uczniów spoza terenu powiatu raciborskiego.

W czasie naboru największym powodzeniem cieszyły się: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 (najczęściej wybierane rozszerzenia: biologiczno-chemiczne, matematyczno-fizyczne, humanistyczne), Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 (biologiczno-chemiczne) oraz Zespół Szkół Mechanicznych (technik informatyk, technik mechanik).