Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

2023-09-04, Poniedziałek
Starosta Grzegorz Swoboda inauguruje nowy rok szkolny 20213/2024
Po wakacyjnej przerwie, w nowej auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.

W szkołach (ZSO Nr 1, II LO, ZSE, CKZiU Nr 1, CKZiU Nr 2 „Mechanik”, ZSS i MOW) kształcić się będzie ponad 4434 uczniów w 191 oddziałach. W 43  oddziałach klas pierwszych naukę rozpocznie 1416 absolwentów szkół podstawowych.

Za przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego dyrektorom i nauczycielom podziękował Starosta Grzegorz Swoboda. Uczniom życzył powodzenia i sukcesów w nauce. Podkreślił zarazem że zależy mu na systematycznym podnoszeniu warunków do nauki.

Podczas inauguracji ślubowanie złożyli także nauczyciele. W sierpniu zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego:
- Pan Daniel Litwin – nauczyciel Centrum Kształcenie Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu,
- Pani Linda Dedek  – nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik" w Raciborzu,
- Pani Karolina Lewosz – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu,
- Pani Joanna wójcik – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu,
- Pani Aleksandra  Barwiak – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Anna Mierzejewska – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Izabela Gambalczyk – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Ewelina Baron – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Aleksandra Rudyszyn-Grech – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Michalina Pytel – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Marta Kądzioła – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Agnieszka Pawlik – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu,
- Pani Paulina Środula – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Następnie życzenia uczniom i nauczycielom złożyli parlamentarzyści oraz przedstawiciele związków zawodowych. Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów CKZiU nr 1 w Raciborzu.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!