Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

2009-12-17, Czwartek

15 grudnia br. odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod patronatem Starosty Raciborskiego, którego gospodarzem było II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w ZSO nr 2 w Raciborzu.

Do konkursu przystąpiło 9 gimnazjów z Raciborza, powiatu raciborskiego oraz powiatów ościennych (G1, G2, G3, Gimnazja z Nędzy, Baborowa, Lubomi, Krzyżanowic, Kuźni Raciborskiej oraz Kornowaca). W sumie w konkursie wzięło udział 23 gimnazjalistów.

Jury w składzie:
Przewodnicząca – Alicja Wróbel,
Członkowie – Aleksandra Kędzierska, Joanna Opiela, Iwona Knura, Iwona Sapa, Sabina Kubiak, Magdalena Bażan, Aneta Kobylańska-Bartczak, Ewelina Grzelka, Ksymena Miłota, Anita Zawada, Adam Karpiniec przyznało następujące nagrody :

I miejsce – Edyta Tylka z G1 w Raciborzu 57 pkt – op. Katarzyna Apolony
II miejsce – Simona Mucha z G. im. Jana Pawła II w Kornowacu 56pkt – op. Iwona Knura
II miejsce – Magdalena Starzyńska z G3 w Raciborzu 56pkt – op. Sabina Kubiak
III miejsce – Agata Kurka z G3 w Raciborzu – op. Sabina Kubiak

Maksymalna ilość punktów wynosiła: 80 pkt.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim nauczycielom, przygotowującym młodzież do udziału w zawodach.