Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiatowy System Informacji o Atrakcjach Kulturowych na Ziemi Raciborskiej - konferencja oraz prezentacja projektu oznakowania

2009-12-16, Środa

16 grudnia w Hotelu Polonia w Raciborzu odbyła się konferencja dot. realizacji projektu pt. "Powiatowy System Informacji o Atrakcjach Kulturowych na Ziemi Raciborskiej". W trakcie spotkania zaprezentowano film promocyjny wraz z prezentacją projektu systemu oznakowania obiektów atrakcyjnych pod względem kulturowym.

Konferencję otworzył Starosta Raciborski Adam Hajduk. Szczegóły projektu omówiła Grażyna Wójcik dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Konferencję zakończyła dyskusja na temat praktycznych aspektów realizacji przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, przedmiotem projektu pt: "Powiatowy System Informacji o Atrakcjach Kulturowych na Ziemi Raciborskiej" jest stworzenie jednolitego systemu oznakowania obiektów i obszarów atrakcyjnych kulturowo poprzez wykonanie tablic zbiorczych (z opisem w czterech językach) i informacyjnych (z opisem w czterech językach), tablic kierunkowych w ruchu drogowym i pieszym oraz ich usytuowanie w terenie. Dodatkowo w ramach promocji projektu przewiduje się: wykonanie folderów, produkcję i emisję filmu promocyjnego, organizację konferencji. Projekt zakłada wykonanie systemu oznakowania obiektów atrakcyjnych kulturowo na obszarze całego powiatu raciborskiego

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy wizerunku regionu poprzez zwiększenie możliwości dostępu do ofert kulturalnej. W wyniku prowadzonych działań, w postaci jednolicie oznakowanych obiektów atrakcyjnych kulturowo, oferta kulturalna stanie się łatwiej dostępna dla mieszkańców oraz turystów krajowych i zagranicznych.

Całkowity koszt projektu: 599 977,00 zł.
Wysokość dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 509 980,45 zł.
Środki własne beneficjenta: 89 996,55 zł.

Projekt Powiatu Raciborskiego pt. "Powiatowy System Informacji o Atrakcjach Kulturowych na Ziemi Raciborskiej" jest bezpośrednio realizowany przez Agencję Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.