Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Projekt TACY SAMI - szkolenia dla pacjentów Poradni Zdrowia Psychicznego w Raciborzu

2009-12-11, Piątek
Stowarzyszenie PERSONA z Raciborza pozyskało pieniądze z Unii Europejskiej na projekt "Tacy Sami", dzięki któremu osoby korzystające ze wsparcia Poradni zwiększą swoje szanse na rynku pracy.

Zaledwie 11,74 % osób z zaburzeniami psychicznymi podejmuje pracę, odpowiedzią na ten problem są szkolenia dla pacjentów Poradni Zdrowia Psychicznego w Raciborzu.

Kto ma prawo skorzystać z projektu?
Do udziału w Projekcie uprawnione są osoby:
- zamieszkujące powiat raciborski,
- pozostające bez pracy powyżej 12 mies.
- korzystające ze wsparcia Poradni Zdrowia Psychicznego w Raciborzu.

W ramach Projektu oferujemy:
- Trening motywacyjny, który pozwoli uczestnikom uwierzyć w swoje siły i zmotywuje ich do aktywnego poszukiwania pracy,
- Bezpłatne poradnictwo zawodowe i psychologiczne.

Dodatkowo w ramach projektu utworzone będą grupy wsparcia dla rodzin pacjentów Poradni Zdrowia Psychicznego w Raciborzu.
Dodatkowe informacje:
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie Stowarzyszenia PERSONA.

Zapisy do projektu przyjmuje:
Osobiście od poniedziałku do piątku godz. 17.00-20.00 w siedzibie Stowarzyszenia PERSONA na rzecz Ochrony i Promocji Zdrowia Psychicznego przy ul. Karola Miarki 7/1 w Raciborzu lub telefonicznie pod nr tel. 32 414 96 90 (w godz.17.00-20.00) kom. 695 933 584.

Więcej informacji na www.persona.free.ngo.pl