Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Promocja Powiatu w stolicy

2011-04-01, Piątek

Już dziś rozpoczynają się Targi LATO w Warszawie. To już kolejna w tym roku impreza wystawiennicza w ramach projektu pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku - promocja markowych produktów ziemi raciborskiej na targach turystycznych", podczas której promowane są największe atrakcje Raciborszczyzny. Prezentuje je Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Targi potrwają do niedzieli.

Na odwiedzających stoisko Powiatu czekają nowe publikacje o Zamku Piastowskim w Raciborzu i Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach, mapy oraz gadżety promocyjne.

Targi Lato są wyjątkowym kiermaszem turystycznym, utrzymanym w charakterze festynu turystycznego, skierowanym do mieszkańców Warszawy i okolic. To niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy wyjazdu weekendowego w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. Oferta wystawców jest bardzo bogata, może zaspokoić najróżnorodniejsze wymagania odbiorców - zarówno amatorów piaszczystych plaż, zwolenników turystyki aktywnej oraz poszukiwaczy ciekawych przygód, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież.

Projekt pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku…" jest realizowany w ramach Działania 3.4 Promocja turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego wartość wynosi 234 696 złotych a przyznane dofinansowanie 199 491,60 zł.