Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Promocja powiatu na antenie Radia Katowice - Wakacje ze smakiem

2009-07-10, Piątek

W najbliższy poniedziałek w Tworkowie pod młynem zagości redakcja programu "Wakacje ze smakiem", która na antenie Radia Katowice promować będzie nie tylko potrawy regionalne, ale również osobliwości turystyczne Raciborszczyzny. W trakcie programu gospodynie KGW z Tworkowa, uczestniczki III i IV Festiwalu Śląskie Smaki, przygotują kardinadle z panczkrautem, placki na słodko, eliksir z Tworkowa (nalewka cytrynówka) i kompot z rabarbaru. Panie będą opowiadać o przygotowywanych potrawach i tradycjach kulinarnych naszego regionu. Nie zabraknie także ciekawych rozmów i pogadanek z mieszkańcami ziemi raciborskiej. Gośćmi audycji będą m.in.: rodzina Pawlików - właścicieli młyna w Tworkowie; Jan Socha, który opowie o tradycji kowalskiej naszego regionu, Hubert Kasza – pasjonat Tworkowa i gminy Krzyżanowice, jak również przedstawiciele Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek programu o godz. 09.00.

Współorganizatorami audycji są Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu oraz Gmina Krzyżanowice.