Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Raciborskie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw wznawia swą codzienną działalność...

2007-03-02, Piątek

Siedziba Raciborskiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw znajduje się w Raciborzu przy ul. Żółkiewskiego 52; nr tel. 032 415 52 70 lub tel. kom. 0 604 371 985.

Raciborskie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw powstało w styczniu 2005 r. Założycielami byli: Józef Wolski, Stanisław Mika i Marian Ciszek. Główne cele stowarzyszenia to:
- udzielanie wszechstronnej pomocy ofiarom przestępstw;
- podejmowanie przedsięwzięć na rzecz ograniczania przestępczości;
- pomoc prawna, psychologiczna;
- ochrona przed wtórną wiktymizacją ;
- udzielania pomocy w postaci ułatwienia kontaktów z organami ochrony porządku publicznego;
- kierowanie do kompetentnych stowarzyszeń w Raciborzu.

Stowarzyszenie jest otwarte na współpracę, dlatego też zaprasza do swojego grona studentów prawa, resocjalizacji, psychologii, a także pedagogów i wychowawców oraz emerytowanych policjantów.