Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

"Razem Bezpieczniej"...

2007-02-21, Środa

Problem uciążliwości, jakie niesie ze sobą dla społeczeństwa, przestępczość pospolita spowodował, iż w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowano Rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań - program pn. "Razem Bezpieczniej", który został przyjęty przez Radę Ministrów w dniu 18 listopada 2006 roku. Program łączy działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jednym z podstawowych założeń programu jest przekonanie obywateli do nawiązania trwałego, stałego, naturalnego partnerstwa z Policją oraz innymi instytucjami ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Projekty w nieprzekraczalnym terminie do 8 marca br. włacznie należy składać w Sekretariacie Wydziału Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Informacje o programie można uzyskać na stronie www.mswia.gov.pl w zakładce "Razem Bezpieczniej".