Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Rewizyta z Komsomolska

2011-06-20, Poniedziałek

W dniach 15-19 czerwca w powiecie raciborskim z rewizytą gościła grupa taneczna "VESELKA" oraz delegacja władz partnerskiego miasta Komsomolsk na Ukrainie. Młodzież wzięła udział w 11. Międzynarodowych Spotkaniach – Śląsk Kraina Wielu Kultur, które zostały dofinansowane ze środków Powiatu Raciborskiego, natomiast delegacja oficjalna w spotkaniach i wizytach m.in. w instytucjach i placówkach podległych Powiatowi.

Trzyosobowa delegacja z miasta Komsomolska, w składzie Lyudmyla Byndych – zastępca prezydenta miasta, Svitlana Kalashnik – sekretarz Rady Miasta oraz Svitlana Sheremet – specjalista ds. ekonomicznych i współpracy zagranicznej, rozpoczęła wizytę od oficjalnego spotkania z Zarządem Powiatu i Prezydium Rady Powiatu Raciborskiego, które odbyło się w tut. Starostwie. Następnie goście zwiedzili Raciborskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum w Raciborzu. W piątek delegacja zapoznawała się z funkcjonowaniem oświaty w powiecie - zwiedziła m.in.: Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu. Tego samego dnia wizytowała także Szpital Rejonowy w Raciborzu, po którym oprowadzał jego dyrektor. W trakcie wizyty goście odwiedzili również gminy powiatu tj. m.in.: Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Kuźnię Raciborską; wzięli udział w Pływadle i uroczystej kolacji ze wszystkim zespołami uczestniczącymi w 11. Międzynarodowych Spotkaniach – Śląsk Kraina Wielu Kultur. Na zakończenie wizyty partnerzy zwiedzili Zamek Piastowski w Raciborzu.

W tym samym czasie zespół taneczny "VESELKA" prezentował tańce narodowe zarówno na scenach w Raciborzu, jak i w Kuźni Raciborskiej. Zaprezentował się także w Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" oraz Przedszkolu nr 10 w Raciborzu. W trakcie pobytu był też zorganizowany czas wolny – wspólne ognisko w Szymocicach, kręgielnia, przejażdżka kolejką wąskotorową w Rudach.

Przypomnijmy. W maju w Międzynarodowym Festiwalu "Artystyczne Konstelacje" uczestniczyło 22 członków Zespołu Tanecznego "Łężczok" oraz 3-osobowa delegacja Powiatu.