Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Równać Szanse 2007 Regionalny Konkurs Grantowy...

2007-08-02, Czwartek

O dofinansowanie projektów adresowanych do młodzieży mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, a także gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, placówki pozaszkolne (domy kultury, biblioteki gminne) oraz grupy nieformalne (również tworzone przez młodzież) z miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Dotacje będą przyznawane na działania służące wyrównywaniu szans edukacyjnych m.in. poprzez:
a) wykorzystanie możliwości, jakie dla podniesienia poziomu kształcenia i pobudzania aktywności młodzieży stwarza rozwój technik informacyjnych;
b) popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz poszerzanie wiedzy w ich zakresie;
c) kształtowanie aktywnych postaw młodzieży i tworzenie możliwości spełniania ich aspiracji;
d) podnoszenie umiejętności społecznych młodych ludzi, na przykład: praca w grupie, komunikacja interpersonalna, autoprezentacja;
e) tworzenie warunków sprzyjających włączaniu się młodzieży w działalność społeczną
i publiczną w tym wspólne działania młodzieży z różnych środowisk i miejscowości;
f) tworzenie warunków dla edukacji pozaszkolnej oraz rozwijania zainteresowań i pasji młodych ludzi.

Maksymalna kwota dotacji - 7 000 zł.

Projekt nie może rozpoczynać się wcześniej niż 1 stycznia 2008 r. i trwać dłużej niż do 30 czerwca 2008 r.

Termin przesyłania wniosków: do 10 października 2007 r.

Wnioski z województwa śląskiego będą przyjmowane przez Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, 57 - 300 Kłodzko, ul. Daszyńskiego 12 www.K-T-O.prv.pl; adres e-mailowy: [email protected]; nr tel. 0 74 867 04 99.

Formularz wniosku, zasady konkursu i kryteria oceny znajdują się na stronie internetowej www.rownacszanse.pl oraz na stronach Partnerów Regionalnych.

Program Równać Szanse istnieje od 2001 roku. Aktualnie prowadzona jest jego siódma edycja. Łącznie w programie Równać Szanse przyznaliśmy 1170 dotacji na łączną kwotę 13 566 500 zł. Do tej pory wzięło w nim udział około 160 000 młodych ludzi.