Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Rusza IX Raciborski Festiwal Ekologiczny

2010-03-05, Piątek

W dniach 27-30 maja br. odbędzie się IX edycja Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Racibórz 2010 Zasięg Ogólnopolski.
Festiwal ma na celu m.in. integrację różnych środowisk młodzieżowych wokół działań służących ochronie środowiska naturalnego, upowszechnianie idei ekologicznych oraz uczenie dzieci i młodzieży życia przyrody poprzez obserwację i kontakt z nią.

Festiwal umożliwi także weryfikację i porównanie doświadczeń w ramach realizacji projektu unijnego pn. "GREEN LIGHT" współfinansowanego ze środków programu "Uczenie się przez całe życie" – Projekty Partnerskie Comenius Regio. Projekt organizowany jest wspólnie z Hrabstwem Wrexham - partnerem zagranicznym Powiatu Raciborskiego.

Organizatorzy Festiwalu:
- Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
- Starostwo Powiatowe w Raciborzu
- Urząd Miasta Racibórz

Zapraszamy do udziału!
Szczegóły znajdują się w załączonych poniżej regulaminach oraz kartach zgłoszeniowych.

Regulamin Festiwalu Ekologicznego                                                2.62 MB

Regulamin Konkursu Plastycznego i Karty Zgłoszeniowe                 881 KB