Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ruszył remont DK 45

2009-07-07, Wtorek

W dniu wczorajszym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła remont DK 45 na terenie gminy Rudnik (od granicy z woj. opolskim do ul. Kwiatowej w Raciborzu). Remont jest efektem wieloletnich starań władz Powiatu Raciborskiego. Wiosną br. w tej sprawie w Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie z wizytą byli Starosta Raciborski Adam Hajduk, Przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Wojnar oraz Poseł RP Henryk Siedlaczek.

Remont DK 45 przeprowadza firma Drog-Bud z Częstochowy. Potrwa on do końca października br. a jego koszt wyniesie ok. 9 mln zł. Oznakowanie na czas przeprowadzanych robót będzie wykonywane wg typowego schematu organizacji ruchu przy ręcznym sterowaniu ruchu.

Jednocześnie informujemy, że rozstrzygnięty został przetarg na remont ul. Kwiatowej w Raciborzu, wykonanie chodników przy ul. Głubczyckiej oraz remont nawierzchni na ul. Starowiejskiej od ul. Głubczyckiej do ul. Michejdy oraz ul. Jana Pawła II. Z uwagi na konieczność wykonania dokumentacji technicznej, ww. roboty rozpoczną się w późniejszym terminie.