Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ruszyła wypłata stypendiów unijnych dla uczniów...

2007-02-20, Wtorek

Uczestnikami "Programu Stypendialnego" jest 278 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie raciborskim. Stypendia wypłacane są w roku szkolnym 2006/2007, czyli przez 10 miesięcy - od września 2006 r. do czerwca 2007 r.

Zaległe stypendia za miesiące grudzień 2006 r. i styczeń 2007 r. trafiły już na konta stypendystów. Świadczenia stypendialne za kolejne miesiące będą wypłacane już na bieżąco, na podstawie przekazywanych przez dyrektorów szkół zaświadczeń o uczestnictwie uczniów w zajęciach.

Powiat Raciborski po raz kolejny realizuje program unijnych stypendiów, w ramach działania 2.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialny" Zintegrowanego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (ZPORR). Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.