Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Spotkanie uczestników Spotkań

2011-08-08, Poniedziałek

Kowal, podróżnik, modelarz, uczennica, przedszkolak, nauczyciel, ksiądz, rolnik, student, … . Długo by wymieniać wszystkich uczestników polsko-niemieckiego albumu pn. "Spotkania". Dziś w Starostwie odbyła się prezentacja wydawnictwa, które zawiera wywiady i fotografie mieszkańców partnerskich powiatów raciborskiego i Märkischer. Łącznie przedstawiono w nim 51 postaci.

Na spotkaniu nie zabrakło także historyka – Pawła Newerli, który przeprowadzał wywiady z mieszkańcami Raciborszczyzny oraz fotografów: Gabrieli Habrom-Rokosz, Agnieszki Gogolewskiej, Sebastiana Krupy, Pawła Okulowskiego, którzy wykonali zdjęcia niemieckim uczestnikom projektu.

Za poświęcony czas i zaangażowanie wszystkim uczestnikom podziękował starosta Adam Hajduk. Każdy z nich otrzymał pamiątkowe albumy oraz płytę z sesją zdjęciową.

Wydawnictwo, które ukazało się z okazji 10-lecia partnerstwa pomiędzy samorządami, trafi także do bibliotek w powiecie raciborskim.

Wystawa fotograficzna poświęcona albumowi zostanie zaprezentowana na przełomie września i października br. na Zamku Piastowskim w Raciborzu.