Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

"Sprzątanie Świata - Polska 2006"

2006-09-15, Piątek

Akcja "Sprzątanie Świata - Polska" ma na celu przede wszystkim integrowanie i pobudzanie aktywności społeczeństwa.
- Pamiętajmy, iż jako obywatele musimy żądać, priorytetowego traktowania ochrony środowiska zwłaszcza od samych siebie. W związku tym prosimy o czynny udział w tegorocznej akcji - apeluje do wszystkich nas Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji "Nasza Ziemia". - Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich w sprawy ochrony środowiska będziemy mogli nie tylko "posprzątać świat", ale zachować go dla naszych dzieci - dodaje Mira Stanisławska-Meysztowicz.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, wraz z opiekunami aktywnie włączą się w akcję "Sprzątanie Świata". Podobnie jak w latach ubiegłych, każda ze szkół ma wyznaczony teren do uprzątnięcia - zwykle wokół danej szkoły. Odpady zostaną zebrane później z wyznaczonych miejsc przez Przedsiębiorstwo Komunalne oraz Spółdzielnię Mieszkaniową "Nowoczesna" z Raciborza. Młodzież wyposażona została w specjalne worki i rękawice do zbierania odpadów.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji "Nasza Ziemia": www.naszaziemia.pl