Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Starosta Raciborski z wizytą w partnerskim Powiecie Märkischer...

2007-04-23, Poniedziałek

W programie wizyty Starosty Raciborskiego Adama Hajduka znalazło się wiele spotkań zwi?zanych z działaniami partnerskimi obu powiatów. Ponadto Starosta Hajduk miał okazję zapoznać się z systemem nauczania zawodowego oraz do?wiadczeniami strony niemieckiej w walce z żywiołami.

Starosta odwiedził Kolegium Zawodowe Hansaallee, w którym uczniowie w sposób praktyczny ucz? się przyszłego zawodu, np. przyszli handlowcy prowadz? mini przedsiębiorstwa. Starosta Powiatu Märkischer pokazał też Staro?cie Raciborskiemu skutki huraganu Cyryll, który spustoszył tamtejsze lasy na pocz?tku tego roku. Starosta Steppuhn omówił niemieckie metody reagowania i ostrzegania ludno?ci przed zagrożeniami oraz sposoby usuwania szkód spowodowanych przez naturę.