Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Stypendia Starosty dla najzdolniejszych studentów przyznane

2010-12-28, Wtorek

Mają doskonałe wyniki w nauce, a do tego mogą poszczycić się szczególnymi osiągnięciami, takimi jak np. udziały w międzynarodowych konferencjach, seminariach, czy konkursach. Mowa o najzdolniejszych studentach – mieszkańcach powiatu raciborskiego, których Komisja Stypendialna, nagrodziła stypendiami na rok akademicki 2010/2011. O stypendium ubiegało się 44 żaków.

Lista studentów, którym przyznano Stypendium Starosty Raciborskiego dla najzdolniejszych studentów – mieszkańców powiatu raciborskiego:

1. Anna Bobowska - Uniwersytet Wrocławski
2. Tomasz Hajduk - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
3. Mateusz Jończyk - Politechnika Śląska w Gliwicach
4. Karolina Macioł - Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
5. Adriana Neuwerth - Akademia Ekonomiczna w Katowicach
6. Dawid Pikuła - Politechnika Opolska
7. Adam Ploszka - Uniwersytet Warszawski
8. Magdalena Rudak - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
9. Damian Straszak - Uniwersytet Wrocławski
10. Ewa Tomaszewska - Uniwersytet Wrocławski

Studenci otrzymają stypendium w wysokości od 220 zł do 550 zł miesięcznie. Stypendium jest przyznane na okres od 1 października 2010 r. do 30 czerwca 2011 r.

W 2011 roku Powiat Raciborski przeznaczona kwota 30.000 zł na stypendia dla najzdolniejszych studentów. W przyszłym roku Zarząd Powiatu, w ramach ww. kwoty, planuje przyznać nagrodę za najlepszą pracę doktorską mieszkańca powiatu raciborskiego.