Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

UWAGA PRODUCENCI MLEKA - możliwość zrzekania się indywidualnej ilości referencyjnej w zamian za rekompensatę finansową...

2007-09-12, Środa

Rekompensata przyznawana jest na wniosek dostawcy hurtowego lub dostawcy bezpośredniego, który zobowiąże się do zaprzestania produkcji i wprowadzania do obrotu mleka lub przetworów mlecznych oraz zrzeknie się prawa do indywidualnej ilości referencyjnej (IIR) stanowiącej jego własność.

Wniosek o przyznanie rekompensaty składa się od 1 do 15 września danego roku kwotowego do właściwego miejscowo dyrektora oddziału terenowego Agencji, na formularzu ARR.

Do wniosku producent musi dołączyć pisemne oświadczenia, w których:
• zrzeka się - począwszy od 1 kwietnia następnego roku kwotowego - prawa do całości IIR; ilość ta nie może być jednak większa niż 20 000 kg,
• zobowiązuje się do zaprzestania - począwszy od 1 kwietnia następnego roku kwotowego - produkcji i sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych,
• zobowiązuje się do utrzymywania w gospodarstwie przez okres co najmniej 3 lat - począwszy od 1 kwietnia następnego roku kwotowego - pogłowia bydła lub owiec, lub kóz w liczbie nie większej niż 1,5 i nie mniejszej niż 0,3 sztuk na 1 ha trwałych użytków zielonych lub gruntów ornych z uprawą roślin pastewnych na pasze w plonie głównym,
• zobowiązuje się do posiadania przez okres co najmniej 3 lat - począwszy od 1 kwietnia następnego roku kwotowego - powierzchni trwałych użytków zielonych lub gruntów ornych z uprawą roślin pastewnych na pasze w plonie głównym nie mniejszej od tej, którą posiadał w dniu złożenia wniosku.

Ponadto producent zobowiązany jest dołączyć do wniosku:
• kopię umowy z bankiem lub zaświadczenie o posiadaniu rachunku bankowego oraz
• zaświadczenie potwierdzające posiadanie gospodarstwa rolnego wydane przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

O przyznanie rekompensaty nie może ubiegać się producent, który w danym roku kwotowym złożył wniosek o przyznanie IIR z krajowej rezerwy.

Decyzję o przyznaniu rekompensaty wydaje dyrektor właściwego miejscowo oddziału terenowego ARR w terminie do 30 listopada danego roku kwotowego.

Formularz wniosku o przyznanie rekompensaty dostępny jest:
• w Oddziałach Terenowych ARR
• w Centrali ARR w Warszawie, ul. Nowy Świat 6/12
• na stronie internetowej
www.arr.gov.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać w Oddziałach Terenowych ARR oraz w Telefonicznym Punkcie Informacyjnym ARR (0 22) 661 72 72.