Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Umowa na remont basenu podpisana

2011-02-10, Czwartek

Dziś w Starostwie Powiatowym w Raciborzu podpisano umowę na remont krytej pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W imieniu Powiatu Raciborskiego podpisy złożyli Starosta Adam Hajduk oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Józef Stukator. Wykonawcę - Zakład Administracji Budynków i Obiektów Budowlanych TRROL sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich reprezentował prezes Eugeniusz Olczak.

Umowa opiewająca na kwotę 4.345.694,29 zł zobowiązuje wykonawcę do zakończenia wszystkich prac w przeciągu 150 dni od daty jej podpisania.

Zakres prac obejmuje:
- demontaż starego wykończenia niecki i zastąpienia go nową niecką w technologii stali nierdzewnej o innym kształcie i mniejszych głębokościach,
- przebudowę brodzika z wymianą niecki w technologii stali nierdzewnej,
- wykonanie nowej stacji uzdatniania wody,
- wymianę central wentylacyjnych wraz z odbudową i przebudową systemu wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach: hali basenu, szatni publicznej i podbasenu.

Przypomnijmy. Koszt remontu, przebudowy i odbudowy krytej pływalni, zniszczonej w wyniku powodzi, szacowny jest na ok. 5,2 mln złotych. Środki na ten cel pochodzą ze zwiększonej subwencji oświatowej (3,36 mln zł), ubezpieczenia (ok. 940 tys. zł), darowizny firmy Bombardier z Katowic (500 tys zł) oraz środków własnych Powiatu w wysokości 400 tys. złotych.