Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

VIII Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych...

2007-04-10, Wtorek

Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury na terenie powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych. W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły artystyczne (teatralne, taneczne, muzyczne), a także soliści w przeglądzie muzycznym ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. Festiwal przebiega w trzech kategoriach: teatralnej, tanecznej i muzycznej.

W tym roku Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych odbędzie się w dniach 16, 17 i 20 kwietnia br. 16 kwietnia br. w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu odbędzie się przegląd teatralny, 17 kwietnia br. również w DK "Strzecha" odbędzie się przegląd muzyczny, zaś 20 kwietnia br. w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopinaprzegląd taneczny. Początek przeglądów o godz. 9.00.

Laureaci przeglądów wystąpią podczas koncertu galowego, który odbędzie się 26 kwietnia br. o godz. 11.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21.

Organizatorami VIII Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych są Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Raciborskie Centrum Kultury.