Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Wojewoda Śląski spotkał się z samorządowcami z terenu powiatu raciborskiego...

2007-02-19, Poniedziałek

Gospodarzem spotkania z wojewodą Pietrzykowskim był Starosta Raciborski Adam Hajduk. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych, jak również władz gmin z terenu powiatu raciborskiego.

Tematem spotkania były problemy, z jakimi zmagają się mieszkańcy ziemi raciborskiej, a które są ważne dla samorządów lokalnych. Poruszono zatem m.in. kwestie związane z finansowaniem budowy szpitala w Raciborzu, sprawy dotyczące rewitalizacji Zamku Piastowskiego w Raciborzu, budowy zbiornika Racibórz Dolny. Samorządowcy podjęli również temat przywrócenia siedziby Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mikołowie, czy przejęcia przez Gminę Racibórz obiektu dworca PKP w Raciborzu. Ponadto z przedstawicielem administracji rządowej w województwie śląskim, sprawującym nadzór prawny nad działalnością samorządów, omówiono kwestie nadzoru nad działalnością uchwałodawczą samorządów lokalnych.

Wojewoda Śląski zadeklarował swoją pomoc w omawianych tematach. Nie wszystkie sprawy są w gestii administracji rządowej, ale celem spotkania było głównie zapoznanie wojewody z problemami samorządowców.