Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Wspólnie dla rozwoju ziemi raciborskiej

2007-01-05, Piątek

W spotkaniu uczestniczyli Rektor i Prorektorzy PWSZ, Starosta i Wicestarosta Powiatu Raciborskiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego i Rady Miasta Racibórz, szef klubu radnych Razem dla Ziemi Raciborskiej, Prezydent i Zastępcy Prezydenta Raciborza.

Na spotkaniu poruszano problemy braku odpowiedniej bazy sportowo-rekreacyjnej w Raciborzu, która zaspokajałaby potrzeby mieszkańców powiatu, miasta i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zwrócono uwagę na wspólny interes podmiotów zmierzający do rozwoju odpowiedniej infrastruktury mając na uwadze realizację zapisów strategii rozwoju miasta jak i powiatu. Brane są pod uwagę tereny rekreacyjne Miasta położone przy ulicy Zamkowej oraz pożwirowiska na Ostrogu, gdzie mogłyby powstać obiekty sportowe, łącznie z basenem o funkcjach spa.

Na spotkaniu rektorzy PWSZ w Raciborzu poinformowali o koncepcji budowy nowoczesnej hali sportowej na bazie hali OSiR oraz byłych warsztatów szkoły RAFAKO przy ul. Łąkowej. Modernizacja hali pozwoliłaby obsłużyć masowe imprezy halowe, co zaspokajałoby potrzeby lokalnej społeczności jak również klubów sportowych i stowarzyszeń w zakresie organizacji imprez rangi wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Władze powiatu i miasta uznają, że dynamiczny rozwój PWSZ w zakresie poszerzania bazy sportowej oraz oferty dydaktycznej o studia magisterskie leży także w ich interesie.

Efektem spotkania było powołanie zespołu roboczego w składzie: Wojciech Krzyżek Zastępca Prezydenta Raciborza, Andrzej Chroboczek Wicestarosta Raciborski oraz Jerzy Pośpiech Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zespół zobowiązany został z końcem maja br. do przedstawienia odpowiedniej lokalizacji i koncepcji budowy przyszłych obiektów sportowo - rekreacyjnych, która z kolei posłuży jako dokument operacyjny przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych przez Miasto.