Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Wyniki I etapu konkursu Powiatowy Mistrz Wiedzy Rolniczej

2009-03-18, Środa

W dniu wczorajszym odbył się I etap Konkursu Powiatowy Mistrz Wiedzy Rolniczej 2009. Do zmagań przystąpiło 23 uczestników oraz siedem 3-osobowych drużyn. Wszyscy uczestnicy odpowiadali na pytania testowe; testy oceniło jury. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą.

W kategorii indywidualnej do finału zakwalifikowały się nw. osoby:

Roman Herber – Bieńkowice
Eugeniusz Bedryj – Racibórz
Bernard Polak – Borucin
Roman Kuc – Borucin
Mirosław Jambor – Bieńkowice
Edward Plura – Racibórz
Michał Stroka – Racibórz
Zygmunt Wallach – Bieńkowice
Jerzy Fojcik – Modzurów
Wojciech Krasek – Pogrzebień

W kategorii drużynowej do finału zakwalifikowały się nw. zespoły:

- drużyna nr II w składzie: Katarzyna Komor, Edward Pientka, Eugeniusz Bedryj (Racibórz – Żerdziny - Racibórz)
- drużyna nr I w składzie: Gerard Brzóska, Bernard Cycoń, Michał Stroka (Ciechowice – Zawada Książęca - Racibórz)
- drużyna nr VI w składzie: Roman Kuc, Bernard Polak, Edward Plura (Borucin – Borucin - Racibórz)
- drużyna nr V w składzie: Roman Herber, Zygmunt Wallach, Mirosław Jambor (Bieńkowice)
- drużyna nr III w składzie: Piotr Kolodziej, Tomasz Urbas, Jerzy Fojcik (Nędza – Racibórz – Modzurów)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w I etapie konkursu, a zakwalifikowanym do II etapu serdecznie gratulujemy !!! Finał konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2009 r. o godz. 1100 w Nędzy w siedzibie Ludowego Klubu Sportowego przy ul. Sportowej 10. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę w postaci pszenicy jarej o łącznej wartości 5,5 tys. zł.