Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

X Raciborski Festiwal Ekologiczny

2011-03-28, Poniedziałek

Już po raz dziesiąty Młodzieżowy Dom Kultury wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu oraz Urzędem Miasta Racibórz będą organizatorami Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Racibórz 2011 Zasięg Ogólnopolski.

Konsekwentnie od pierwszej edycji Festiwalu jednym z jego głównych celów jest upowszechnianie idei ekologicznych narzędziami sztuki - piosenką i wierszem. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tegorocznej edycji Festiwalu codziennie prowadzone będą zajęcia z ekologii dla wszystkich uczestników, mające na celu uczenie dzieci i młodzieży przyrody w jej naturalnym środowisku. Spotkania uczestników z pedagogami i twórcami, służące doskonaleniu warsztatu wokalnego, interpretacyjnego, estradowego, choreograficzno - tanecznego, a także wymiana doświadczeń w zakresie sztuki słowa.

Główne cele Festiwalu i założenia merytoryczne, z których najważniejszym jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna upowszechniana poprzez muzykę i poezję, znalazły rzesze zwolenników, odbiorców i fascynatów, przede wszystkim wśród najmłodszego pokolenia Polaków.

Festiwal, jak co roku adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej stopnia podstawowego, gimnazjalnego oraz ponadgimnazjalnego. Po raz kolejny będzie mogła w nim wziąć udział młodzież niepełnosprawna.

Na przestrzeni lat ideę Festiwalu wspierali: patronat honorowy: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, patronaty wspierające: Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP, Bolesław Piecha – Poseł na Sejm RP, Polski Komitet ds. UNESCO oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Raciborza w dniach 26 - 29 maja 2011 r. Koncert Konkursowy Piosenki Ekologicznej – 28 maja 2011 r. (sobota), Koncert Galowy Festiwalu – 29 maja 2011 r. (niedziela). Na Koncerty Festiwalu zapraszamy do sali widowiskowej Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu przy ulicy Londzina 38.

Gwarantujemy edukację pod okiem znakomitych ludzi, wspaniałą zabawę oraz integrację rówieśników z terenu całej Polski.
Patronat medialny nad Festiwalem objęli: Raciborska Telewizja Kablowa, Radio 90, Raciborski Portal Internetowy, Gazeta Informator, Tygodnik Nowiny Raciborskie, Portal nowiny.pl, Polskie Radio Katowice, Radio Opole, portal naszraciborz.pl; TVP Katowice, Portal zielonalekcja.pl, Aura.

Festiwal jest częścią projektu "Green Light" finansowanego  z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie sięprzez całe życie" Partnerskie Projekty Comenius Regio.

Do pobrania:

- REGULAMIN 2011