Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Barwy Jesieni" - przyjmowanie zgłoszeń

2006-09-14, Czwartek

Konkurs plastyczny "Barwy Jesieni" ma już 12-letnią tradycję i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z całej Polski. W konkursie uczestniczyli także młodzi artyści-plastycy z Niemiec, Węgier i Czech.

Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno przyrody jesienią, rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody, a także stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych dzieci i młodzieży. Technika prac jest dowolna, a maksymalny format to 100/70 cm. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy w wieku od 5 do 25 lat. Prace oceniane będą w kilku kategoriach wiekowych.

Ostateczny termin nadsyłania prac upływa z dniem 30 października br. Opisane prace (imię i nazwisko autora, wiek, adres placówki, nazwisko instruktora) nadsyłać należy na adres Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Od 15 listopada br. w sekretariacie MDK udostępniona będzie lista laureatów konkursu. Zaś 19 listopada br. o godz. 16.00 odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej.

Szczegółowych informacji o konkursie "Barwy Jesieni" udzielają panie Agnieszka Chmielecka i Beata Woźny z MDK - nr tel. 032 415 23 28. Regulamin konkursu dostępny jest na internetowej stronie - www.mdk-raciborz.pl