Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej...

2008-01-02, Środa

Sztab funkcjonuje pod banderą Grupy Rosynant, w oparciu o zespół zasłużonych wolontariuszy "orkiestrowych", zaangażowanych w poprzednie finały.

Szefem sztabu jest Mariusz Marchwiak, osobą koordynującą pracę wolontariuszy - Iwona Fajger, organizatorem imprezy kulturalnej i rzecznikiem prasowym - Dawid Wacławczyk. Siedziba sztabu w dniu finału znajdować się będzie w gościnnych progach Hotelu Polonia, a pomoc w liczeniu pieniędzy i natychmiastowy depozyt gotówki i precjozów zaoferował ponownie Banku Spółdzielczy w Raciborzu.

Pomoc w organizacji imprezy zaoferowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz i kilka raciborskich firm.

Zebranie wolontariuszy

Wszystkich chętnych, chcących pomóc w zbiórce w dniu finału zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 5 stycznia o godzinie 11.00 w Sali widowiskowej Domu Kultury "Strzecha". Zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia, zaś osoby młodsze - wraz z rodzicami lub pełnoletnimi opiekunami. Każdy wolontariusz jest proszony o przyniesienie ze sobą zdjęcia, legitymacji i sprawnego długopisu lub pióra.

Impreza

Szczegółowy program imprezy, która odbędzie się podobnie jak w zeszłym roku w Domu Kultury "Strzecha", ogłoszony zostanie na tydzień przed finałem, jednak już dziś wiemy, że obok zespołów raciborskich na scenie pojawią się gwiazdy "importowane" m.in. jeden z najlepszych w Polsce zespołów muzyki irlandzkiej - BELTAINE, oraz absolutne objawienie polskiej sceny muzycznej ostatnich lat - warszawski zespół KOCHANKOWIE GWIEZDNYCH PRZESTRZENI, wykonujący autorską mieszankę funky-reggae-trans-dance. Organizatorzy zapowiadają muzyczne trzęsienie ziemi i zabawę, z której nikt nie wyjdzie zawiedziony.

Nie mniej jednak, sztab ciągle zaprasza do współpracy wszystkie osoby, zespoły, stowarzyszenia i instytucje, które byłyby gotowe wzbogacić program imprezy i samą akcję.

Aukcja

Szczególnie serdecznie zapraszamy na aukcję, która tradycyjnie stanowi ważny punkt w historii raciborskich orkiestr. Do licytacji trafią prace raciborskich artystów, grafika Andrzeja Mleczki, pamiątki z wypraw przywiezione przez raciborskich podróżników oraz wiele ciekawych prezentów otrzymanych od raciborskich działaczy radnych i zarządu miasta (m.in. tradycyjnie ofiarowywane na akcje charytatywne domowe wino Roberta Myśliwego; pióro, którym podpisywany był traktat akcesyjny do strefy Schengen; paczka kawy przywieziona z plantacji kawy w Laosie, gdzie trafili ostatnio członkowie Grupy Rosynant. Ewidentną ciekawostką będzie... klasyczny, holenderski rower Piotra Dominika, który stał się narzędziem zbrodni podczas pierwszej raciborskiej Masy Krytycznej, za której rzekomą organizację w/w został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 40 godzin segregowania śmieci:)

Zapraszamy do współpracy!

Raciborski Sztab WOŚP