Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

"Ysgol Deiniol Marchwiel" da koncert w Raciborzu...

2007-01-18, Czwartek

Ysgol Deiniol to Szkoła Podstawowa, w której uczy się 175 dzieci. W chórze śpiewa ok. 40 dzieci w wieku 7-11 lat. Drugi rok z rzędu grupa "Ysgol Deiniol Marchwiel", w skład której wchodzą sekcje wokalna i perkusyjna oraz chór dziecięcy, wielokrotnie zdobywała nagrody na Festiwalu w Wrexham. Grupa koncertowała w londyńskim Royal Festival Hall, w Filharmonii w Birmingham a w tym roku wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Llangollen.

W powiecie raciborski, w dniach od 19 do 22 stycznia br., na zaproszenie Starosty Raciborskiego Adama Hajduka, gościć będzie starszy skład "Ysgol Deiniol Marchwiel". Tworzy go 15 starszych dzieci. Wraz z zespołem do Raciborza przyjadą: dyrygent grupy - Jane Guy, akompaniator - John Herbert, oraz Terry Walker - dyrektor szkoły w Marchwiel.

Grupa "Ysgol Deiniol Marchwiel" będzie gościem specjalnym "Koncertu Kolęd i Pastorałek", w ramach XVI Regionalnego Spotkania Wspólnot Śpiewaczych. Koncert odbędzie się 21 stycznia br. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu przy ul. Warszawskiej. Początek o godz. 15.30, wstęp wolny. Ponadto, w tym samym dniu, zespół wystąpi z krótkim recitalem po mszy w kościele NSPJ w Raciborzu - początek około godz. 10.00.

Wizyta "Ysgol Deiniol Marchwiel" ze Szkoły Podstawowej w Marchwiel w Hrabstwie Wrexham ma również na celu nawiązanie kontaktów ze szkołami podstawowymi w powiecie raciborskim. Dlatego też walijscy goście spotkają się z dyrekcją i uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu. Spotkanie to odbędzie się 22 stycznia br. w siedzibie SP 1. Zaplanowano występ zespołu z Marchwiel oraz chóru SP 1.