Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Z ekologią za pan brat - wyniki powiatowego konkursu ekologicznego

2009-05-20, Środa

W dniu dzisiejszym w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbyła się siódma edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego pn. Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT. W konkursie udział wzięło 45 uczniów ze szkół podstawowych powiatu raciborskiego, w tym reprezentanci z miejscowości Racibórz, Rzuchów, Pogrzebień, Bieńkowice, Tworków, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Rudy, Krzanowice, Borucin.

Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru, na rozwiązanie którego uczniowie mieli 30 min. Zakres treści obejmował wiadomości z zakresu ekologii z klas IV – VI szkół podstawowych.

W konkursie najwyższą punktację uzyskali:
I miejsce  -Joanna Chlebus – Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu
                   - Adam Krzykała – Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu
II miejsce – Wiktoria Kubiak - Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu
III miejsce – Justyna Koloska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Raciborzu

Wyróżnienia:
1. Jakub PIECZKA – Szkoła Podstawowa nr 3 w Raciborzu

Organizatorami Konkursu byli Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Raciborzu. Nagrody dla Laureatów ufundował Urząd Miasta Racibórz oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Pieczę merytoryczną nad konkursem sprawowały Panie: Sylwia Kiwus – nauczyciel przyrody ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu oraz Joanna Paszkowska - nauczyciel przyrody ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu.

Nagrody w Konkursie wręczyli Ludmiła Nowacka – Zastępca Prezydenta Miasta Racibórz, Adam Hajduk – Starosta Raciborski, Danuta Depta – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu oraz Elżbieta Biskup – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.