Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Zagraj z nami - oddaj swoją krew!

2007-01-11, Czwartek

Każdy z Was może teraz czynnie wesprzeć ogólnopolską akcję, której celem jest w tym roku ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach. Nie bez znaczenie są środki, sprzęt i szkolenie ratowników, które finansować będzie fundacja WOŚP z tegorocznej zbiórki.
- Krew jest jednak bezcenna i to ona potrzebna jest niemal zawsze! - mówi Dawid Wacławczyk, zachęcając jednocześnie wszystkich do oddania krwi w ramach "wielkiego grania orkiestrowego" w Raciborzu.

Ambulatorium zainstalowane będzie w Miejskim Centrum Informacji, które mieści się przy wylocie Rynku na ul. Długą ("Pod Arkadami"). Czynne będzie w dniu XV Finału WOŚP, 14 stycznia br., w godzinach od 11.00 do 15.30.
- Wstąpcie tam - zostaniecie przeszkoleni przez wykwalifikowany personel, w sterylnych warunkach zostanie pobrana Wasza krew, po wszystkim otrzymacie zastrzyk energetyczny w postaci słodyczy itd. Pamiętajcie - krew niesie i ratuje ludzkie życie! - zachęca Wacławczyk.

Szczegóły XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu na internetowej stronie raciborskiego sztabu WOŚP: www.wosp-raciborz.pl