Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

"Zagrajmy Razem - integracja, sport, rehabilitacja"

2008-08-18, Poniedziałek

21 września (niedziela) w hali widowiskowo rekreacyjnej w Rudniku przy ul. Słonecznej 1, odbędzie się III edycja imprezy integracyjnej pt. "Zagrajmy Razem – integracja, sport, rehabilitacja", organizowanej cyklicznie przez Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji "Podaj Rękę". Jednym ze współorganizatorów tegorocznej imprezy jest Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych działający w ramach Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

Poprzednie edycje Imprezy spotkały się z niezwykłym odzewem w środowisku osób niepełnosprawnych całego Śląska, co utwierdziło organizatorów w konieczności kontynuowania tej – tak wspaniale przyjętej, idei.

Podobnie jak w latach ubiegłych, cele, którymi kierowano się przy realizacji przedsięwzięcia to promocja sportu w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie zachowań prozdrowotnych, przełamywanie barier i stereotypów w postrzeganiu osób niepełnosprawnych oraz dążenie do integracji. Organizatorzy pragną również przedstawić osobom niepełnosprawnym rozwiązania techniczne ułatwiające im życie.

Przewidziano wiele ciekawych atrakcji.

Udział w imprezie wezmą m. in.:
- Podopieczni Szkoły Specjalnej z Raciborza,
- Słuchacze ze Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Raciborza,
- Szkoła Policealna Woj. Śląskiego Nr 1, która w ramach imprezy zorganizuje Targi Zdrowia,
- Wystawcy sprzętu rehabilitacyjnego,
- Podopieczni Przedszkola Nr 24 z oddz. Integracyjnym i Specjalnym,
- Artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu,
- Niepełnosprawni sportowcy zrzeszeni w SSON, którzy rozegrają pokazowy mecz rugby,
- Zapaśnicy stylu wolnego LKS " Dąb" Brzeźnica (medaliści Mistrzostw Świata i Europy),
- Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Raciborza,
- Podopieczni Ośrodka dla Niesłyszących i Słabosłyszących z Raciborza,
- Artyści malujący ustami i stopami zrzeszeni w AMUN, którzy zaprezentują swoje dzieła oraz zorganizują pokaz techniki malowania.

Przewiduje się udział kilkuset osób niepełnosprawnych oraz publiczności.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:
Ewa Kopacz - Minister Zdrowia,
Henryk Siedlaczek- poseł na Sejm RP,
Adam Hajduk - Starosta Raciborski,
Mirosław Lenk - Prezydent Raciborza,
Alojzy Pieruszka - Wójt Gminy Rudnik.

O Patronat Medialny poproszono: "Radio Vanessa" , Radio Internetowe " Mittendrin" , Raciborski Portal Internetowy, TV Silesia oraz Raciborską Telewizję Kablową.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!!!