Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Zalecenia inspekcji weterynaryjnej w związku z wykrytymi w Polsce "ogniskami ptasiej grypy"...

2007-12-03, Poniedziałek

W załączonym piśmie podane są m.in. zalecenia dla drobnotowarowych hodowców drobiu - chów przyzagrodowy, zalecenia dla hodowców gołębi pocztowych, zalecenia dla przemysłowych producentów drobiu.

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że wszystkie gatunki drobiu przed wysyłką do rzeźni, są zawsze obowiązkowo badane przez lekarza weterynarii wystawiającego świadectwo zdrowia, a następnie podlegają badaniu przed i poubojowemu w rzeźniach drobiu.

Główny Lekarz Weterynarii zapewnia, iż nie istnieje żadne zagrożenie zakażenia się konsumentów ptasią grypą, poprzez spożywanie mięsa drobiowego i jego przetworów.