Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Zbliża się VI Raciborski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Racibórz 2007 Zasięg Ogólnopolski...

2007-03-16, Piątek

Tak jak w poprzednich latach, Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konsekwentnie, od pierwszej edycji Festiwalu, jednym z jego głównych celów jest upowszechnianie idei ekologicznych narzędziami sztuki - piosenką oraz wierszem. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w VI edycji Festiwalu uczestnicy wezmą udział w zajęciach z ekologii, a także warsztaty wokalne i literackie. Uczestnicy będą mieli okazję udoskonalić warsztat wokalny, interpretacyjny, estradowy, choreograficzno-taneczny. Festiwal Ekologiczny to także okazja do wymiany doświadczeń w zakresie szeroko rozumianej sztuki.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w kilku miastach Polski odbywać się będą przesłuchania regionalne kandydatów do udziału w konkursie piosenki ekologicznej. Przesłuchania te odbędą się:
- 23 kwietnia 2007 r. - w Śląskim Centrum Muzycznym "Muzyka i Ruch" w Rybniku;
- 26 kwietnia 2007 r. - w Zespole Szkół nr 68 w Warszawie;
- 27 kwietnia 2007 r. - w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy;
- 14 maja 2007 r. - w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.

- Wszystkich zainteresowanych udziałem w Festiwalu zapraszamy do wzięcia udziału w przesłuchaniach regionalnych, a tych, którzy pragną podziwiać zmagania uczestników Festiwalu zapraszamy do Raciborza na Koncert Konkursowy Piosenki Ekologicznej - 2 czerwca o godz. 14.30 oraz na Koncert Galowy Festiwalu - 3 czerwca o godz. 17.00. Na koncert Festiwalu zapraszamy do Sali widowiskowej Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu - zachęca Elżbieta Biskup, dyrektor artystyczny Festiwalu.

Patronaty honorowe nad VI edycją Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Racibórz 2007 Zasięg Ogólnopolski objęli: Minister Środowiska, Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek, Wiceminister Zdrowia Bolesław Piecha, Wojewoda Śląski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Raciborzu, Polski Komitet ds. UNESCO.
Organizatorami Festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz i Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Więcej informacji na temat Festiwalu (regulaminy, karty zgłoszeń) dostępne na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu - www.mdk-raciborz.pl oraz Starostwa Powiatowego w Raciborzu - www.powiatraciborski.pl Dodatkowych informacji udziela MDK
w Raciborzu - nr tel. 032 415 23 28.