Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ziemia Raciborska "Na styku kultur"

2010-03-01, Poniedziałek

W dniach 26 – 28 lutego br. w Łodzi odbyły się XVI Międzynarodowe Targi Regiony Turystyczne – Łódź ''NA STYKU KULTUR 2010". To już kolejne targi w ramach projektu pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku – promocja markowych produktów ziemi raciborskiej na targach turystycznych", na których promowane były największe atrakcje Raciborszczyzny. Prezentowała je Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Podczas targów odwiedzający mogli zapoznać się nie tylko z międzynarodową ofertą turystyczną, licznymi prezentacjami multimedialnymi, folderami promocyjnymi i filmami o tematyce turystycznej, lecz także wziąć udział w wielu seminariach oraz panelach dyskusyjnych. Na targach obecni byli wystawcy m. in. z Portugalii, Słowenii, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Tunezji, Izraela.

Następne targi, podczas których Agencja Promocji będzie informowała o walorach ziemi raciborskiej, odbędą się w dniach 10 - 14 marca 2010 r. w Berlinie: MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE.

Projekt pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku…" jest realizowany w ramach Działania 3.4 Promocja turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego wartość wynosi 234 696 złotych a przyznane dofinansowanie 199 491,60 zł.