Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ziemia Raciborska na kolejnych targach – tym razem ITB Berlin 2010

2010-03-22, Poniedziałek

W dniach 10 – 14 marca br. w Berlinie odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne. W ramach projektu pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku – promocja markowych produktów ziemi raciborskiej na targach turystycznych" największe atrakcje regionu prezentowała Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Podczas targów odwiedzający mogli zapoznać się z licznymi prezentacjami multimedialnymi, folderami promocyjnymi oraz filmami o tematyce turystycznej. Na targach obecni byli wystawcy z całego świata, prezentujący swoje produkty turystyczne.

Promocja Ziemi Raciborskiej na międzynarodowych targach turystycznych stała się możliwa dzięki projektowi pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku…", który realizowany jest w ramach Działania 3.4 Promocja turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego wartość wynosi 234 696 złotych a przyznane dofinansowanie 199 491,60 zł.

Projekt promuje główne markowe produkty turystyczne Ziemi Raciborskiej, czyli odnawiane i restaurowane - Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach oraz Zamek Piastowski w Raciborzu poprzez udział w najważniejszych krajowych targach turystycznych i targach zagranicznych w Berlinie w latach 2010-2011. W ramach projektu zostaną także wykonane materiały i gadżety promocyjne.
Następne targi, na których będzie promowana Ziemia Raciborska to:
GDAŃSKIE TARGI TURYSTYCZNE (16-18.04.2010) oraz Targi Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie (24-25.04.2010).

Serdecznie zapraszamy!