Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ziemia raciborska na Międzynarodowych Targach Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX 2009

2009-02-17, Wtorek

Walory turystyczno-krajoznawcze ziemi raciborskiej będą prezentowane na wspólnym stoisku regionalnym podczas Targów Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX 2009 w ramach projektu "tymRAZEM Śląskie. Promocja turystyczna województwa śląskiego wraz z publikacją materiałów informacyjnych i promocyjnych" w dniach 20-22 lutego br. Projekt, który realizuje Związek Subregionu Zachodniego w partnerstwie m.in. ze Śląską Organizacją Turystyczną jest dofinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013.

Przez 3 dni targowe odwiedzający wspólne stoisko wystawiennicze będą mogli zapoznać się z materiałami promocyjnymi takimi jak foldery, mapy, broszury czy ulotki, zarówno z powiatu raciborskiego jak i jego gmin; informacji udzielać będą pracownicy Referatu Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej tut. Starostwa.

Materiały promocyjne powiatu raciborskiego będą prezentowane na wszystkich tegorocznych krajowych i zagranicznych targach turystycznych, w których uczestniczyć będzie Związek Subregionu Zachodniego oraz Śląska Organizacja Turystyczna, a dodatkowo przedstawiciel powiatu weźmie udział w październiku br. w Targach Regionów i Produktów Turystycznych Toursalon w Poznaniu.

INTOUREX 2009 to wyjątkowa impreza wystawiennicza, która jest najważniejszym i największym w południowej Polsce spotkaniem branży turystycznej przed sezonem letnim. Jednocześnie jest to pierwsza możliwość dla indywidualnych odbiorców zapoznania się w jednym miejscu z szeroką ofertą wyjazdów oraz zaplanowania swojego wypoczynku. Swoją ofertę zaprezentują m.in. biura podróży, regiony z kraju i zagranicy, organizacje narodowe, hotele, ośrodki wczasowe, motele, pensjonaty, zajazdy, schroniska, campingi, ośrodki odnowy i rekreacji, sanatoria, uzdrowiska oraz centra kongresowe i konferencyjne.

Patronat honorowy nad targami objęły: Polska Organizacja Turystyczna oraz Polska Izba Turystyki.