Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Zmiana organizacji ruchu na rondzie na Placu Konstytucji 3 Maja w Raciborzu

2023-11-24, Piątek
W dniu 27.11.2023 r. (poniedziałek) od godziny 7:00 na rondzie na Placu Konstytucji 3 Maja w Raciborzu, nastąpi zmiana organizacji ruchu poprzez wprowadzenie ruchu wahadłowego z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej.

Przywrócenie ruchu w normalnym trybie planowane jest w zależności od warunków pogodowych, najpóźniej w sobotę 2.12.2023 r. ok godziny 14:00.

Ponieważ roboty na jezdni będą obejmować oba pasy ruchu na ul. Opawskiej od strony ul. Polnej - organizacja ruchu będzie się zmieniać.

Pierwszy wariant wahadła:

Zostanie zamknięty pas ruchu na ul. Opawskiej na dojeździe do ronda, fragment ronda i pas ruchu na ul. Skłodowskiej. Utrzymane zostanie zamknięcie ul. Łąkowej od wjazdu do Netto do ronda.

Poniżej warianty ruchu, które będzie umożliwiać sygnalizacja świetlna.

Drugi wariant wahadła:

Zostanie zamknięty pas ruchu na ul. Opawskiej na dojeździe do ronda od strony centrum miasta, fragment ronda, zjazd na ul. Warszawską oraz pas ruchu na ul. Opawskiej na wyjeździe z centrum miasta. Utrzymane zostanie zamknięcie ul. Łąkowej od wjazdu do Netto do ronda.

Poniżej warianty ruchu, które będzie umożliwiać sygnalizacja świetlna.